האתר בהקמה | להזמנות: 054-727-3660

טלפון


+972-54-727-3660

אי-מייל

arishomron@gmail.com

Go to English site

גלרית AZUL – תל אביב

חלק מעבודותיו של ארי שומרון מוצגות כדרך קבע בגלריה AZUL הנמצאת בשכונת פלורנטין בדרום תל אביב. הגלריה ממוקמת בתוך מפעל המייצר תוויות לתעשיית הטקסטיל, הראשון מסוגו בארץ שהוקם בשנת 1951. יחד עם איילה אזולאי בעלת המפעל, ארי נכנס כשותף בגלריה ב- 2015 ולקח חלק בעיצובה. לאחר כשנה החליט למקד את זמנו בקידום הסטודיו שלו במצפה רמון אך הגלריה ממשיכה להתפתח וקנתה לה מקום מכובד במרחב האמנותי של דרום תל אביב.

גלריה AZUL מציגה תערוכות מתחלפות של אמנים מכל רחבי הארץ והשנה גם תציג תרערוכת של אמנים מאיטליה. העבודות נבחרות בקפידה על ידי אוצרת הגלריה ושיח אמנים פתוח לקהל מתקיים באחת השבתות בעת התערוכה.

בנוסף, הגלריה גם משמשת חלל לאירועים תרבותיים של עד 60 איש כגון: ערב הקראת שירה, השקת ספר, מופע ג'אז, סדנאות, הרצאות וכיו"ב.

פרטים על הגלריה ניתן למצוא בקישורית בתחתית הדף Azul Gallery. סיפור הקמת הגלריה מובא בהמשך.

קצת היסטוריה

מ- downtown Manhattan ל- downtown Tel Aviv

בשנת 1951 הגיע צבי פיסקביץ לביקור בניו יורק במטרה לחפש רעיון לעסק חדש בארץ. הוא הסתובב ברחובות דרום מנהטן, בעיקר ברובע האופנה, כשלפתע החל לרדת גשם עז. מיד נכנס לכניסה בבניין הסמוך על מנת למצוא מחסה מהגשם. מששמע רעש של מכונות בבניין, הלך בעקבותיו ונכנס פנימה לתוך מפעל קטן שייצר תוויות לבגדים. סקרנותו הטבעית, ואוזנו, שתמיד אהבה רחש של מכונות, הביאו אותו לדבר עם מנהלת המפעל ובנה, יהודים מן הסתם. שיחה קצרה ביניהם ומר פיסקביץ כבר ידע שהוא יקים מפעל דומה בארץ. הוא רכש מבעל הפטנט מצרפת מכונה ידנית העומדת לתצוגה בגלריה/מפעל, שאותה הפעיל במרפסת ביתו בתל אביב, וכמה חודשים אחר כך נולד בבית רומנו, בדרום תל אביב, מפעל התוויות הראשון בישראל "פלסיד בע"מ".

ורד שומרון ובן זוגה ארי שומרון הציעו לאזולאי איילה לנהל את המקום ב- 1993 והיא מנהלת את המקום מאז וכיום גם הינה הבעלים של פלסיד ביחד עם בן זוגה מוריס.

המפעל העסיק בשיאו 25 עובדים וייצר תוויות למיטב מעצבי ויצרני האופנה בארץ ובעולם שכללו את  Victoria's Secret,Calvin Klein, Marks & Spencer, GAP,  ומותגים רבים אחרים. המפעל עבר בשנות ה-90 למיקומו הנוכחי וממשיך לשרת ציבור לקוחות נאמן זה 65 שנה. בעקבות שינויים בשוק הטקסטיל הוחלט להקצות חלק משטח המפעל להקמת גלריה לעיצוב, אמנות, תרבות ואירועים.

Comments are closed.